Прес-центр25 cічня 2019, 16:01

Голокост - ми пам'ятаємо!

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Тож, напередодні цієї пам’ятної дати 25 січня 2019 року працівники Марківської центральної бібліотеки провели годину пам’яті «Сказати хочу стільки та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу» та оформили книжково - ілюстровану виставку «Холокост: пам'ять во спасіння » для учнів Марківського аграрного ліцею.

Також  до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в усіх бібліотечних закладах району були проведені відповідні заходи  «Виставка – факт «Геноцид українського народу», «Виставка – нагадування «Голокост –лихо століття», бесіда «Наша пам’ять, наша шана жертвам Голокосту»         , інформаційна викладка  «Свіча поминальна, свіча надії».