Прес-центр13 cічня 2020, 11:01

На Марківщині урочисто відзначили річницю визволення району від німецько-фашистських загарбників

Минуло 77 років відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на Марківську землю мир довгоочікуваний, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Саме з цієї нагоди, сьогодні, 13 січня в залі засідань Марківської райдержадміністрації зібралися ветерани та діти війни, військовослужбовці, шкільна молодь і делегації організацій, підприємств, установ райцентру. Саме 13 січня 1943 року розпочалося визволення Марківки. Ми маємо пам’ятати усіх, хто загинув у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства. 830 марківчан за мужність і героїзм в роки війни були нагороджені високими бойовими нагородами. Ця подія з розряду одночасно трагічних і святкових. Уроки Другої світової війни - це наша історія. Зберегти її – святий обов’язок нащадків. Шанувати пам’ять про полеглих бійців та ветеранів, що вже відійшли у вічність – свідчення нашої поваги до своїх визволителів, до тих, хто подарував нам життя.

З привітаннями та словами вдячності до присутніх звернулися голова Марківської обєднаної територіальної громади Ігор Дзюба, голова районної ради Андрій Лигута та заступник голови райдержадміністрації Ігор Копатько.

«В цей знаменний для усіх жителів день ми вшановуємо світлу пам’ять  про полеглих. І якими б жахливими не були ті роки, ми повинні зберегти історію і передати правдиві факти наступному поколінню. Тож бажаю кожній родині здоров'я, добробуту, тепла й затишку, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлим і щасливим!» - наголосив Ігор Дзюба. В залі лунали найкращі побажання на адресу ветеранів війни та праці, а загиблих згадали хвилиною мовчання.

Атмосферу урочистості організували аматори районної сцени.

По закінченню урочистого заходу делегація у складі представників селищної ради, райдержадміністрації, районної ради, районного військомату, прикордонників, учнівської молоді відправились на покладанням вінків та квітів до Братської могили загиблим войнам смт Марківка - землякам, як символ глибокої шани й пам’яті про захисників і визволителів України.