Прес-центр8 лютого 2018, 14:02

Влада та громадськість – єдиний тандем для вирішення нагальних питань

За результатами семінару - наради в облдержадміністрації з питання проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку та інвестиційних програм, сьогодні, 8 лютого, в райдержадміністрації відбулась робоча зустріч органів місцевого самоврядування та представників громадських організацій, на якій було презентовано оновлений конкурс проектів місцевого розвитку.

Участь у заході взяли перший заступник голови, в. о. голови райдержадміністрації Сергій Трубіцин, заступник голови райдержадміністрації Ігор Копатько, головний лікар Марківського РТМО Андрій Третяк, начальник відділу освіти райдержадміністрації Анатолій Бородавка.

У своєму вступному слові Сергій Трубіцин наголосив на необхідності залучення до управління місцевими справами громадськість, а для цього потрібно надати  їй можливість визначити приорітетні напрямки залучення інвестицій на територію.

Начальник економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Наталя Мартинюк ознайомила присутніх з проектом нового положення про конкурс, який винесено на публічне обговорення.

«Він передбачає ініціювання проектів виключно громадськими інституціями. Органам місцевого самоврядування відведена роль партнера громадської організації або ініціативної групи громадян, вуличного чи квартального комітету, який ініціював проект. Схвалений місцевою радою проект-переможець отримує частку фінансування з обласного та сільського, селищного чи районного бюджету. Але при цьому ініціатори проекту повинні забезпечити фінансування не менше 5% від загальної вартості проекту власними або залученими з небюджетних джерел коштами. В цьому полягає найбільш суттєва новація конкурсу 2018 року. Такий підхід дозволить не тільки долучити до прийняття управлінських рішень широке коло громадськості, а й дбайливо ставитись до об’єктів, які будуть створені в результаті реалізації конкурсного проекту», – зазначила Наталя Мартинюк.

Також вона звернула увагу на те, що облдержадміністрацією визначені конкурсні пріоритети – такі як: «Освіта – новий освітній простір», «Охорона здоров'я», «Культура», «Вуличне освітлення», «Екологічні ініціативи».

Голови сільських рад зазначили на необхідності введення штатної одиниці спеціаліста з інвестиційної діяльності, який  якісно підготує конкурсні документи.

Учасникам зустрічі було запропоновано приєднатися 21 лютого поточного року, до участі в проведенні Ресурсним центром Асоціації органів місцевого самоврядування Луганської області семінару, що відбудеться в смт Біловодськ.