Безпека праці під час жнивної кампанії

Найбільш травмонебезпечним періодом в сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Враховуючи ситуацію з травмуванням під час проведення зернозбиральних робіт, з метою запобігання нещасним випадкам, відділення виконавчої дирекції Фонду в Станично-Луганському районі Луганської області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення зернозбиральної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

- розроблення схеми руху транспорту територією з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

- до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускати до виконання цих робіт підлітків;

- організація ланки технічного обслуговування;

- обладнання місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

- перевірити провисання проводів ліній електропередач;

- проведення інструктажу з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

- провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

- очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

- укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медичними аптечками першої допомоги;

- трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

- обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем згідно з правилами.

Всі ці вимоги нормативно-правових актів Вам відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно слідкувати за усуненням виявлених порушень і з усією відповідальністю поставитися до безпеки працівників на жнивах.

Звертаємося до всіх,хто буде працювати на жнивному полі.

Бережіть своє життя і здоров’я, тільки виконання     вимог охорони праці, пожежної безпеки, безпеки  дорожнього руху, належна організація робіт забезпечить проведення комплексу робіт при збиранні зернових   культур без травм, аварій та пожеж.

Безпека праці має стати головним пріоритетом,  як для керівного складу, так  і для рядових працівників.

Страховий експерт з охорони праці               С.О.Ковальов